Ubytování, hotely, apartmány, majáky a pronájmy lodí naleznete zde

Skip Navigation Links.

 

Chorvatsko - Zaostrog

Foto Zaostrog 

Zaostrog je malá vesnička na pobřeží Jadranu, pár kilometrů jižněji od Makarské riviéry. Není tak silným zbůsobem zkomerciolizována a dá se zde nalézt dostatečné množství klidu.

Foto Zaostrog2 

Podaří se Vám nalézt prostor pro svou rodinu na místních plážích a večer se můžete projít pobřežní promenádou do centra s několika tavernami, stánky se suvenýry, ovocem nebo elektronickou zábavou, která dorazila i sem. První rok jsme na promenádě naráželi na poměrně velké, asi 10cm dlouhé kobylky, které umíněně seděly na cestě a teprve při projití kolem, kousek poodlétly. Je vidět, že Zaostrog v Chorvatsku nemusí být atraktivním místem jen pro turisty. Druhým rokem po  těchto kobylkách nebylo vidu ani slechu. Je vidět, že na stejném místě můžete každým rokem poznávat něco jiného.  Zaostrog má nedaleko od centra umístěny dva kempy, ale cenový rozsah za pobyt je takový, že prakticky nastejno vyjde ubytovat se v apartmánu. Zaostrog má ale podle nás jednu velkou devizu, kterou je čistá pramenitá voda pryštící ze zbudované studánky.

Foto Zaostrog3 

Chodí sem pro pitnou vodu valná většina místních obyvatel  i turistů. Ne, že by Zaostrog neměl pitnou vodu z  kohoutku, ale pili jste už někdy v Chorvatsku vodu z kohoutku? Chuťově prostě není dobrá. Je velice měkká a je v ní tolik desinfekčních látek, že na jeji chuť jsme si vlastně v oblasti celého Chorvatska museli dlouho zvykat. Pokud máte dostatek financí, můžete samozřejmě kupovat balenou vodu v obchodě. Ale ta ve studánce je určitě lepší. Z pláží v Zaostrogu můžete vidět na jedné straně ostrov Hvar a jižněji poloostrov Pelješac jak majestátně ční z hladiny Jadranu. Pláže jsou zde oblázkové, místy betonové a pod místními borovicemi najdete i dostatek stínu. Občas Vás přímo na plážích budou lákat pracovníci místních agentur na výlety lodí na oba zmiňované ostrovy. Pokud jste na Hvaru nebo Pelješaci nikdy nebyli, určitě stojí za shlédnutí.

Foto Zaostrog4 

 


Zájezdy zde

INVIA.CZ