Ubytování, hotely, apartmány, majáky a pronájmy lodí naleznete zde

Skip Navigation Links.

 

Chorvatsko - Petrčane

Foto Petrcane 

Petrčane je spíš taková menší vesnice nedaleko většího Zadaru. Je to oblast přibližně ve střední části Jadranu. Toto místo bylo jedním z prvních, které následovalo po zájezdech na Hvar.Vzhledem k svému umístění cesta trvá kratší dobu a byla vhodná i pro menší děti. Ubytování bylo zajištěno cestovní kanceláří, ale protože se nám i dětem v Petrčane líbilo, našli jsme si po skončení pobytu ubytování v soukromí a pobyt si prodloužili.

Foto Petrcane3 

Vzhledem k severnějšímu umístění oproti loňskému Hvaru zde nebyla tak urputná horka, lépe se dýchalo, pokožka neměla tolik problémů se sluníčkem a měli zde výbornou zmrzlinu. Samozřejmě ne hned za rohem. Ať už jste v Chorvatsku ubytováni kdekoli, vyplatí se projít si celé promenády a zjistit ve které taverně je více lidí, kde je levněji a jaké jsou kde porce. Vždy se dá narazit na úplně prázdné taverny nebo stánky se zmrzlinou a bez front. Na těchto místech zpravidla kvalita nebo porce pokulhávají za konkurencí. Ta je třeba o dva klimetry dál, ale příjemná procházka podél pobřeží  k ní se určitě vyplatí. Takže v Petrčane jsme chodili na zmrzlinu přes celé pobřeží až na druhou stranu, kde zmrzlinové porce byly až třikrát větší, ale o třetinu levnější a daleko více nám chutnaly. Další rok jsme se vrátili na stejné místo a projezdili okolí. Líbilo se nám v nedalekém Ninu, kde jsou léčivá blata. Bláto se natírá na tělo, trošku páchne a při osychání je pod ním pěkně horko. Bezvadně mi prohřálo klouby. Tato blata jsou na jediném nám známém místě Jadranu, kde se vyskytují dlouhé písečné pláže včetně písečného mořského dna v délce několika kilometrů.

Foto Petrcane2 

Zde jsme nemuseli mít obavy o utopení našich neplaveckých dětí, protože dno se svažovalo tak mírně, že i po kilometru chůze bylo vody po pás. Díky tomu byla i voda na tuto oblast nezvykle teplá, ale také nadprůměrně slaná, protože nedaleko byly povrchové doly soli. Naproti tomu se na celé pláži nevyskytují žádné stromy s chladivým stínem, takže slunečník se určitě bude hodit. V písku je takové množství škeblí, že děti bez problémů postavily z písku asi metrovou rybu, kterou celou obložily škebličkami posbíranými v okolí.


Zájezdy zde

INVIA.CZ