Ubytování, hotely, apartmány, majáky a pronájmy lodí naleznete zde

Skip Navigation Links.

 

Chorvatsko - Prevlaka

Foto Prevlaka1 

Prevlaka je jedním z národních parků na pobřeží Jadranu, který naleznete na samém jihu Chorvatska. Není příliš rozsáhlý a jeho jedinou památkou ke shlédnutí je vlastně zřícenina hradu, ke které Vás po zaplacení vstupného doveze malý vláček pro turisty. Před vstupem do parku dostanete do rukou propagační letáček s obrázky mořské laguny vhodné pro potápění, v jiném místě  naleznete umělou horolezeckou stěnu a jinde zase reklamu na paintbool.

Foto Prevlaka2 

Jsou to všechno atrakce, kolem kterých vláčkem jen projedete a nejsou nijak organizovány. Ve skutečnosti jde pouze o shlédnutí jakési vyvýšené zříceniny hradu, na jejíž prohlídku dostanete řádově 20 minut času.

Foto Prevlaka3 

Pokud byste se zde chtěli zdržet déle, tak můžete odjet vláčkem s dalšími turisty nebo jít v sálavém vedru pěšky. Z pevnosti je krásný výhled na otevřené moře a monumentální pohoří Chorvatska i nedaleké Jugoslávie.

Foto Prevlaka4 Foto Prevlaka5

Přímo pod pevností je úchvatný pohled na rozlehlý Jadran, ale na delší zastávku to myslím není. Po cestě na Prevlaku jsme poprvé viděli v přírodě svobodnou želvu, která se majestátně promenádovala přes cestu přímo pod kola našeho auta. Nebyla příliš velká, ale byla to pro nás rarita. Při odjezdu z parku Prevlaka jsme měli cukání zajet se podívat do nedaleké Albánie. Ještě nikdy jsme nebyli tak daleko na jihu a Prevlaka je po mnohaletých sporech o území nejjižnější částí Chorvatska. Vzhledem k pokročilé odpolední době jsme ale nakonec výlet do Albánie vzdali a vrátili se přes Dubrovník zpět do Zostrogu. Prevlaka je také rájem rybářů a není tak přelidněná jako jiné turistické oblasti v Chorvatsku, takže myslím i Vám má co nabídnout.


Zájezdy zde

INVIA.CZ