Ubytování, hotely, apartmány, majáky a pronájmy lodí naleznete zde

Skip Navigation Links.

Trasa k Jadranu

Naše oblíbená trasa k Jadranu z ČR do Chorvatska je tato: Brno - Mikulov - Wien - Grac - přechod Šentilj - Maribor - Zagreb - Karlovac - Plitvice - Gračac - Knin - Sinj. Odtud buď směrem na Split nebo na Trilj a Makarskou. Do severnějších míst pokračujeme z  Plitvic směrem na  Gračac - Zadar.

Pokud nejezdíte na naftu, lze v Chorvatsku čepovat trochu dražší, ale lepší Eurosuper 95, případně levnější Super95. Na cesty budete potřebovat dálniční známku do Rakouska -10ti denní Vás přijde přibližně na 7,60 Euro a dá se pořídit u hraničního přechodu. Dálnice v Rakousku jsou kvalitní a určitě se vyplatí je využít. Další krátky úsek dálnice je ve Slovinsku, kterému se ale vyhýbáme a ve směru na Maribor používáme okresní cesty včetně benzínové pumpy s nočním provozem. Zatím byl vždy ve Slovinsku k mání nejlevnější benzín z celé trasy. Po vjezdu do Chorvatska následuje krátký úsek dálnice s mýtným ve výši cca 11 Kun. Další dálnice začíná za Zagrebem. Za cca 16 Kun můžete dojet do Karlovace a odtud pokračovat vnitrozemím směrem na Plitvická jezera. Druhá možnost je použití dálnice ze Zagrebu až do Splitu za cca 160 Kun. Dálnice však vede oklikou a pokud nepřekračujete povolenou rychlost, tak ve srovnání s klasickou cestou vnitrozemím moc času neušetříte.

Hraniční přechody se nám vždy podařilo projet bez kontrol, jen jednou na Slovinské hranici požadovali předložit zelenou kartu o pojištění vozidla.


Zájezdy zde

INVIA.CZ