Ubytování, hotely, apartmány, majáky a pronájmy lodí naleznete zde

Skip Navigation Links.

Brýle a ploutve

 

Brýle a ploutve do vody samozřejmě nejsou nutností, ale mnohdy Vám ušetří zbytečnou námahu ve vodě, ochrání Vás před slanou vodou, mořskými ježky, ostrými kameny apod. Vřele doporučuji. 

 


Vyhoví jakákoli nejlevnější výbava, ale vše mořskou vodou poměrně silně trpí. Obyčejné potápěčské brýle jsou tak na jednu sezonu, pak přestávají těsnit a zatéká do nich. Také musí být silně přitaženy, takže po delší době tlačí a při potápění pro škeble až ke dnu se tlak na obličej přes brýle zvyšuje až na nepřijatelnou míru. Lze tedy z hlediska životnosti i komfortu ve vodě doporučit pohodlné silikonové brýle.V obchodě je nutno vyzkoušet přímo na obličeji aby seděly!
Pokud se ale nechcete potápět, brýle opravdu nejsou nutností. Navíc pokud si koupíte kvalitní brýle, mohou se Vám při potápění stát překážkou Vaše uši. Tlak vody u dna, kde se dá vylovit zajímavá škeble nebo lastura po mořském ježku, je už značný a uši dost trpí.

Ploutve mají daleko větší využitelnost než brýle i když se nehodláte potápět. Nejlevnější umělohmotné ploutvičky nám děti rozlámaly asi třetí sezónu a to už jim stejně povyrostla noha, takže žádná škoda. Svůj účel splnily dokonale. Ve výuce plavání ploutve pomohly daleko lépe než nafukovací rukávce, plavací kola apod. Děti se nám díky ploutvím daleko snadněji udržely nad hladinou i ve svislé poloze a velice brzy ztratily zábrany a zbavily se strachu z vody. Sranda ovšem není, když jste ve vodě bez ploutví a Vaše ratolest s ploutvičkama na nožkách si to vesele odfrčí směrem od Vás se slovy, že to bezva jezdí a Vy je nemůžete dohonit. Takže pozor, vše má své klady i zápory.


Zájezdy zde

INVIA.CZ